wtorek, 29 grudnia 2009

Usuwanie reklamy w Avir'ze

Avira - niemiecki program antywirusowy, na który zwróciłem uwagę dobrych kilka lat temu, kiedy nie był jeszcze popularny. Zajmuje mało miejsca na dysku, nie obciąża systemu i wykrywalność ma wystarczającą dla mnie - zwykłego użytkownika.

Jedynym irytującym elementem w darmowej wersji programu jest reklama na cały ekran, pojawiająca się po każdym zaktualizowaniu bazy wirusów. Na całe szczęście - i na to jest sposób.

1. Skorzystamy z Microsoftowego narzędzia do blokowania programu z uwzględnieniem położenia. Żeby go uruchomić - klikamy Start, potem Uruchom i wpisujemy
secpol.msc
po zatwierdzeniu enterem uruchomią się ustawienia zabezpieczeń lokalnych.

2. Teraz na "Zasadach ograniczeń oprogramowania" klikamy prawym przyciskiem i wybieramy "Nowe zasady". Po rozwinięciu się klucza wybieramy reguły dodatkowe i znów prawym przyciskiem wybieramy "Nową regułę ścieżki".

3. W nowootwartym oknie musimy uzupełnić ścieżkę, gdzie chcemy zablokować program avnotify.exe, który to odpowiada za wyświetlanie reklam. W najnowszej wersji programu, instalowanej z domyślnymi ustawieniami, ścieżka wygląda następująco:
C:\Program Files\Avira\AntiVir Desktop\avnotify.exe
Poziom zabezpieczeń ustawiamy na "Niedozwolone" i to koniec. Reklamy się nie będą wyświetlać, co możemy sprawdzić sami wchodząc do folderu Aviry i próbując uruchomić świeżo zablokowany program.

src: tu

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz