niedziela, 18 października 2009

Flash 10 i "skaczący" obraz na Youtube

Od pewnego czasu(czyt.: od aktualizacji Flasha) na jednej z moich maszyn obraz w filmach FLV "skakał". Nie przycinał się, ale obraz w ramce się zmniejszał i powiększał w ułamkach sekund. Było to mało komfortowe, więc odnalazłem sprawcę.

Konfiguracja tej maszyny to Athlon 1100 Mhz z Rivą TNT2 i 1 GB ramu na pokładzie. Zainstalowany był Flash 10.0.32.18 i - jak się doczytałem - to był główny problem. Rozwiązanie było banalne - usunąć i zainstalować plugin w wersji 9.

1. Do usunięcia pluginu zaleca się użycie tego narzędzia. Przed jego uruchomieniem najlepiej wyłączyć wszystkie przeglądarki i antywirusa, aby zostały usunięte wszystkie pliki z systemu.

2. Czas na sam plugin. Na stronach Adobe nadal są wszystkie archiwalne wersje pluginu do ściągnięcia, a ta która nas interesuje znajduje się na tej stronie. Ściągamy dosyć spory plik i po rozpakowaniu instalujemy wersję najwyższą.

3. Po tym wszystkim czas na restart systemu i możemy się cieszyć prawidłowym funkcjonowaniem YT i jemu podobnych portali.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz